Rozwiniemy skrzydła zatrudniając lepszych od siebie – po spotkaniu w Katowicach 24.10

We wtorek 24.10 na spotkaniu Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog” w Katowicach rozpoczęliśmy cykl działań i dyskusji pod hasłem „Osobisty kapitał zawodowy – jak go dobrze zainwestować?”

Patrzymy na siebie z perspektywy eksperckiej, mamy świadomość swojej wiedzy. Tymczasem im wyżej awansujemy, tym bardziej liczą się inne umiejętności niż eksperckie, przede wszystkim umiejętność wyboru współpracowników, siła wpływu na innych, wola kształtowania kultury organizacji. Na to patrzą ci, którzy chcą nas zaprosić – lub już zaprosili – na szczyty organizacji. Michał Ciszek, Chief People Officer w TDJ świetnie podsumował ten aspekt:

„Kompetencje pracownika czy menedżera są ważne, ale zgodność z zespołem na poziomie wartości i możliwość zaufania są znacznie ważniejsze. To one dają komfort długoterminowej współpracy i umożliwiają osiąganie celów. Szukajmy ludzi, którzy mówią tym samym „językiem”, tożsamym z „językiem” naszej firmy.”

Duże emocje wzbudziły słowa Magdaleny Białas, CFO w Zamel, uczestnika Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog”: 

„Jaki menedżer nie boi się zatrudniać lepszych w czymś od siebie? Taki, który ma szacunek do siebie, który jest pewny siebie, bo wie co potrafi i ceni to. Więc również wie, czego nie potrafi i pozwala innym osobom wnieść te kompetencje. I te osoby mogą rozwinąć skrzydła, i ten menedżer może spełnić się w tym, w czym jest najlepszy, mając ich wsparcie”

Niebawem refleksje z dyskusji w innych oddziałach Klubu.