Wzmacniaj swoje mocne strony – ważna podpowiedź na spotkaniu Klubu w Poznaniu

W nasze środowisko biznesowe wprowadziliśmy określenie „osobisty kapitał zawodowy”.  Na regionalnych spotkaniach – ale też podczas indywidualnych konsultacji dla uczestników Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog” – dochodzimy do coraz lepszego rozumienia, czym on naprawdę jest, co się na niego składa, jak go optymalnie zainwestować, jak go wyceniać.

Jedną ze składowych są nasze mocne strony, tymczasem wiedza o własnych talentach i mocnych stronach wcale nie jest dla nas oczywista. Trzeba je odkryć. Jest do tego kilka sposobów, np. Poprzez wykorzystanie kwestionariuszy psychometrycznych czy testów kompetencji, poprzez obserwowanie siebie – w czym jestem dobry/ dobra, co robię lepiej niż inni. Zachęcam też do pytania innych jak nas widzą. To mogą być bardzo ciekawe odkrycia! Talenty wniesione na poziom świadomości – że je mamy – pozwalają nam podjąć przemyślane decyzję co z nimi zrobi i jak je wykorzystać przy budowaniu swojej kariery zawodowej.” – mówiła w miniony czwartek 21.03 na spotkaniu w Poznaniu  Dorota Grudzień, dyrektor zarządzająca Arthur Hunt – Partnera Klubu. Podpowiadała „Nie inwestuj w to, co jest Twoją słabością, inwestuj w te obszary, które stanowią Twój potencjał i Cię wyróżniają.”

To bardzo mądra podpowiedź. Jeśli do czegoś zupełnie nie mamy smykałki, to mimo dużego wysiłku uczenia się, osiągniemy co najwyżej przeciętny poziom. W porównaniu z tymi, którzy mają do tego talent, i tak wypadniemy słabo. Lepiej więc na tym się nie koncentrować, choć też tak zupełnie nie zaniedbać.

Wzmocnienie naszych mocnych stron da efekt wielokrotnie lepszy, a przede wszystkim powiększy obszar wolności w wyborze drogi zawodowej.

Kolejne spotkanie w tym cyklu 24.04 godz. 17-19 w Krakowie – rejestracja TUTAJ. Uczestnicy Klubu mogą zgłaszać się na indywidualne konsultacje – w Warszawie lub online – które są w każdy parzysty czwartek miesiąca w godz. 15.00-17.00. Zainteresowanych prosimy o email kontakt@kdfdialog.org.pl