Kilka cytatów z rekomendacji udzielonych CFO w tegorocznej edycji Konkursu CFO Roku

Zachwycające jest to, jak bardzo niektóre zespoły – a też niektórzy prezesi – walczyli o to, aby ich dyrektor finansowy zgłosił się do Konkursu CFO Roku, z jakim zaangażowaniem pisali dla nich rekomendacje. Takiego koleżeńskiego wsparcia zespołów dla swoich CFO nie obserwowaliśmy wcześniej aż w takim stopniu. Te rekomendacje są szczere, bezinteresowne, rzetelnie uzasadnione, pełne szacunku i sympatii dla rekomendowanej osoby.

Przeprowadziliśmy szybki sondaż, co zespoły finansowe cenią u swoich szefów i co oni sami widzą u siebie. Agnieszka M. Staroń, coach w Klubie Dyrektorów Finansowych „Dialog” skomentowała krótko: „Dyrektorzy finansowi mają świadomość swojej wiedzy, jej wartości, a ich podwładni natomiast widzą efekty tej wiedzy swoich szefów, więc cenią opanowanie w kryzysach, rozwiązania problemów, pomocniczość, inicjatywę, krytyczną czujność.”

Oto tylko kilka cytatów z dziesiątek rekomendacji, które otrzymaliśmy (niektóre są lekko przeredagowane, aby nie dało się zidentyfikować, której firmy dotyczą).

CFO w naszej firmie charakteryzują sukcesy zawodowe w przeprowadzaniu złożonych projektów oraz opanowanie w sytuacjach trudnych i niezwykły zmysł do skutecznego rozwiązywania bieżących problemów finansowych w zmiennym dynamicznym otoczeniu biznesowym.

Nasz dyrektor ekonomiczny z sukcesem przeprowadził spółkę przez postępowanie układowe. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że ok 10% postępowań układowych w Polsce kończy się pozytywną dla wierzycieli spłatą rat i przetrwaniem firmy. Pozostałe postępowania układowe kończą się zwykle bądź upadłością bądź likwidacją firmy.

Na szczególną pochwałę naszego dyrektora finansowego zasługują również sposób traktowania współpracowników, otwartość, kultura osobista oraz umiejętności komunikacyjne.

Osiągnięcia Pani Dyrektor są imponujące, widzimy je każdego dnia. Jej osobowość odzwierciedla się w sposobie zarządzania, który inspiruje wszystkich dookoła oraz nastraja pozytywną energią.

Wyjątkowa osobowość Pani Dyrektor sprawia, że zbudowała z Zespołem szczere i silne relacje, dzięki którym postrzegana jest jako Lider.

Jesteśmy dumni z Dyrektora Finansowego w naszej spółce.

Nasz dyrektor finansowy charakteryzuje się inicjatywą, wiele przedsięwzięć jest z jego inspiracji, a inne wspiera swoją wiedzą zawsze dodając jakieś wartościowe rozwiązanie.

Mam nadzieję, że mój przełożony odważy się wyjść poza strefę komfortu i podzielić bogatym doświadczeniem i swoimi sukcesami. Nie każdy ma potrzebę ich osobistego eksponowania, a szkoda, bo nie zawsze to megalomania. Trzeba być świadomym własnej wartości.

 

A na koniec wynik naszego badania zainspirowanego tymi rekomendacjami.