Jesteśmy siebie ciekawi – po konferencji „Azymut dla CFO” 9.03

9 marca 2023 byłam na kolejnym spotkaniu społeczności Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog” na Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Jesteśmy siebie ciekawi, ale nie jesteśmy ciekawscy, a nasza ciekawość drugiego kolegi, czy koleżanki po fachu wynika z koleżeńskiej troski, bądź chęci zaoferowania wsparcia. Nawet jeśli jest to tylko – albo aż – cierpliwe wysłuchanie drugiej osoby, która może z tobą bezpiecznie porozmawiać, wiedząc że co wydarzyło się w Vegas, pozostaje w Vegas.

Jest to bezcenne i cudowne jak pierogi z cebulką niegdyś w wykonaniu mojej babci. Przy tych pierogach można było pogadać, wyżalić się, pochwalić się i usłyszeć bezcenną mądrość życiową od osoby, której w życiu już właściwie nic nie mogło zaskoczyć.

10995522095?profile=RESIZE_400xMamy podobne dylematy, mamy podobne wyzwania, mamy różną wrażliwość, ale przede wszystkim mamy silną wolę bycia potrzebnym, uczynnym, lojalnym w swojej społeczności. I to kolejny raz dało się odczuć na ostatnim spotkaniu na GPW w Warszawie.

Czasami tak jest, że samo zobaczenie czyjeś roześmianej szczerze na nasz widok buzi, działa jak cudowny zastrzyk z jakąś tajemną energią witalną. I od razu wiemy, że warto było przyjechać nawet jeśli nie do końca dopisywało nam zdrowie, czy samopoczucie. Podróż na takie spotkanie warta jest zmęczenia.

Swój zawód wybrałam trochę z rozsądku, ale dziś tego nie żałuję i myślę, że podobnie mają koleżanki i koledzy z KDF Dialog. Moglibyśmy napisać kilka ekscytujących książek w oparciu o nasze zawodowe doświadczenia i różne ścieżki kariery. Dzięki przemyślanym i świetnie prowadzonym panelom na takich spotkaniach, ciągle siebie wzajemnie odkrywamy, ale też czerpiemy jeden od drugiego ze swoich doświadczeń. Ciągle uczymy się czegoś nowego, albo utwierdzamy się, że inni mają podobnie i nasza postawa w pewnych okolicznościach biznesowych nie jest oderwana od rzeczywistości, czy wręcz dziwna, ale standardowa i konieczna z racji

wykonywanej profesji jeśli chcemy przestrzegać etyki zawodowej i żyć w zgodzie z sobą.

Dalszy ciąg moich spostrzeżeń jest TUTAJ

Małgorzata Sobczyk, dyrektor finansowy GELG, członek Kapituły Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog”