Informacje o Partnerach i ich przedstawicielach na Konferencji 6.03

AccountantX  https://ai.taxxo.pl 

 AccountantX to stworzony przez Columb Technologies S.A. największy w Polsce specjalistyczny model sztucznej inteligencji, który automatyzuje procesy finansowe w firmach. Może być zintegrowany z dowolnym systemem ERP.  Bazuje na inteligentnej analizie treści faktur oraz analizie kontekstowej działalności firmy (plan kont, centra kosztów, MPK, polityka rachunkowości i inne aspekty). Dzięki uczeniu maszynowemu pozwala zautomatyzować obieg faktur, przypisywać centra kosztowe, klasyfikować koszty, usprawnia procesy zakupowe oraz dekretację księgową dokumentów w sposób dotychczas niedostępny dla innych rozwiązań.

Dla członków Klubu Finansowego Dialog zapewniliśmy możliwość skorzystania z bezpłatnego pilotażu modelu – dzięki czemu można samodzielnie sprawdzić skuteczność działania w danej firmie. Ilość bezpłatnych pilotaży jest ściśle ograniczona. 

Małgorzata Latuszek  

Prezes Zarządu i współzałożyciel Columb Technologies S.A., operatora Taxxo – platformy online wspierającej firmy i biura rachunkowe w automatyzacji procesów 

 

Coface https://www.coface.pl/    

Grupa Coface jest światowym liderem w ubezpieczeniach należności. Oferuje rozwiązania w zakresie ochrony przed ryzykiem niewypłacalności transakcjach krajowych i eksportowych. Grupa, wspierana przez 4,7 tys. pracowników, osiągnęła w 2022 r. skonsolidowane przychody w wysokości 1,8 mld EUR. Coface publikuje co kwartał oceny ryzyka kraju dla 162 państw, w oparciu o unikalną wiedzę na temat zachowań płatniczych przedsiębiorstw.

W Polsce Coface ubezpiecza należności krajowe i eksportowe, oferuje finansowanie poprzez faktoring, a także informację biznesową o firmach z całego świata. Coface od lat jest producentem Konferencji Country Risk. 

 

Grzegorz Sielewicz 

Główny Ekonomista Coface w Polsce i Regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) 

Grzegorz Sielewicz zajmuje się analizą ekonomiczną krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym analizą sektorową oraz problemami płatniczymi i upadłościami przedsiębiorstw w Regionie CEE. Autor publikacji, raportów i artykułów dotyczących, zarówno zagadnień ekonomicznych, jak i ryzyka sektora przedsiębiorstw w poszczególnych krajach regionu. 

Komentator wydarzeń ekonomicznych dla telewizji, prasy i portali biznesowych. 

Doświadczenie zawodowe zdobywał w Ministerstwie Finansów (ostatnio na stanowisku głównego specjalisty w Wydziale Międzynarodowych Rynków Kapitałowych Departamentu Długu Publicznego), Deutsche Banku i Centralnym Domu Maklerskim Pekao S.A. 

Uzyskał tytuł magistra w Szkole Głównej Handlowej. Jest absolwentem Purdue University w USA w ramach programu Krannert School of Management oraz programów edukacyjnych Midwest Universities Consortium for International Activities (MUCIA-Global). 

Christiane von Berg 

Główna ekonomistka Coface w Niemczech i Regionie Europy Północnej. 

Od 14 lat specjalizuje się w dziedzinie ekonomii politycznej. Ma tytuł magistra Uniwersytetu w Moguncji na kierunkach Ekonomia i Nauki Polityczne. Studia zakończyła uzyskaniem tytułu Advanced Master z międzynarodowych badań ekonomicznych w renomowanym Instytucie Gospodarki Światowej w Kilonii. 

W czasie studiów pracowała jako asystentka rzecznika ds. polityki finansowej grupy parlamentarnej CDU w parlamencie Nadrenii-Palatynatu. Zdobyła też kilkuletnie doświadczenie w branży medialnej jako asystentka redakcji w politycznym kanale telewizyjnym PHOENIX, skupiającym się na relacjach wyborczych. 

Po studiach przeniosła się do Bayerische Landesbank (BayernLB), gdzie jako ekonomistka odpowiedzialna za regiony USA i Japonii pracowała przy badaniach makroekonomicznych zorientowanych na rynek finansowy. Specjalizowała się w polityce finansowej i monetarnej oraz ryzykach politycznych. 

W Coface koncentruje się na analizie rynku niemieckiego oraz ryzyka krajów i sektorów w regionie Europy Północnej. Uczestniczy w wielu konferencjach i webinarach poświęconych tematyce gospodarczej. 

 

Pagero www.pagero.com/pl 

W Pagero wierzymy, że kupowanie i sprzedawanie powinno być proste. Dlatego budujemy największą na świecie, opartą na chmurze, otwartą sieć biznesową – Pagero Network. Łączy ona kupujących i sprzedających w celu automatycznej, zgodnej i bezpiecznej wymiany zamówień, faktur, instrukcji płatności i innych dokumentów biznesowych. Dzięki niej możesz dotrzeć do każdej firmy, w dowolnym miejscu na świecie – bez względu na to, ile granic przekracza Twoja działalność. Tworzone przez nas rozwiązania pomagają digitalizować i automatyzować transakcje biznesowe w procesach od zakupu do zapłaty (P2P) i od zamówienia do płatności (O2C). Wszystko to za pośrednictwem jednego połączenia. Jedno połączenie – globalny zasięg.  

Wywodzimy się ze Szwecji, w której zaczęliśmy naszą działalność ponad 20 lat temu. Od kilku lat jesteśmy w Polsce. Mamy obecnie ponad 30 oddziałów na świecie, klientów w ponad 140 krajach, a do Pagero Network należy już ponad 14 mln firm.  

Andrzej Pijanowski, Country Manager 

Andrzej dołączył do Pagero w 2022 roku i zajmuje się rozwojem biznesu w Polsce. Ukończył inżynierię komputerową na Uniwersytecie Południowej Danii w Odense w 2008 roku i posiada ponad 12 lat doświadczenia w sektorze IT.  

Karierę rozpoczął w duńskiej branży detalicznej, zajmując się wsparciem klienta B2C, sprzedażą i zarządzaniem. Do branży IT dołączył już jako specjalista IT w roli analityka, architekta rozwiązań i programisty.  

Posiada rozległą wiedzę o analizie i projektowaniu procesów biznesowych, analizie wymagań i skalowaniu rozwiązań, a także w sprzedaży i rozwoju biznesu.  

Aktualnie jego rola skupia się na pomaganiu klientom w optymalizacji ich procesów P2P, O2C, AP i AR. 

 

Sołtysiński Kawecki & Szlęzak https://skslegal.pl/    

 

Kancelaria prawna Sołtysiński Kawecki & Szlęzak doradza polskim i zagranicznym klientom w krajowych i międzynarodowych przedsięwzięciach gospodarczych oraz rozwiązywaniu sporów. Zespół SK&S to blisko 180 prawników. Od wielu lat Kancelaria i jej prawnicy zajmują najwyższe miejsca w międzynarodowych i polskich rankingach, takich jak Chambers & Partners, The Legal 500, IFLR1000, Forbes, Rzeczpospolita. Kancelaria jest uznawana za wiodącą na rynku usług prawnych w Polsce m.in. w obszarach: prawa handlowego, fuzji i przejęć, postępowań sądowych i arbitrażu, bankowości i finansów, prawa antymonopolowego, własności intelektualnej, rynków kapitałowych, prawa podatkowego i prawa pracy. 

Dr Tomasz Grabka 

Starszy prawnik, doradca podatkowy 

Do kancelarii SK&S dołączyłem ponownie w 2021 r. Specjalizuję się w prawie podatkowym, w szczególności w zakresie opodatkowania instytucji finansowych oraz transakcji finansowych, a także we wdrażaniu procedur wewnętrznych na potrzeby monitorowania ryzyk podatkowych i biznesowych w zmieniającym się otoczeniu regulacyjnym. Uczestniczyłem w wielu międzynarodowych i krajowych projektach restrukturyzacyjnych oraz reprezentowałem klientów w sporach z organami podatkowymi, m.in. w sprawach związanych z tzw. karuzelami VAT. 

Jestem członkiem Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Wykładam prawo podatkowe na Akademii Leona Koźmińskiego. Wcześniejsze kilkuletnie doświadczenie zawodowe zdobywałem w jednej z firm tzw. „wielkiej czwórki” oraz międzynarodowej instytucji finansowej. 

Dr Piotr Moskała 

Senior counsel, radca prawny 

Specjalizuję się w prawie spółek, fuzji i przejęć oraz rynku kapitałowego. Pracę w SK&S rozpocząłem w 2020 roku. Specjalizuję się w transakcjach M&A i VC. Posiadam także szerokie doświadczenie w doradztwie z zakresu corporate governance dla spółek prywatnych i publicznych. Dotychczasową praktykę zawodową rozwijałem w jednej z międzynarodowych kancelarii prawnych w Warszawie jako członek zespołu prawa spółek, fuzji i przejęć oraz rynku kapitałowego. 

A także jak zawsze:

 

Rejestracja na konferencję „Azymut dla CFO”