Impresariat przynosi efekty! – zapowiedź kolejnych konsultacji

Od jesieni 2023 roku rozwijamy w Klubie Dyrektorów Finansowych „Dialog” program rozwoju zawodowego dyrektorów. Czasem chodzi o wybór swojego zawodowego Planu B, czasem o zmianę pracodawcy, czasem o rozwiązanie problemów w zespole finansowym, a czasem o wsparcie w przygotowaniu dobrze zapowiadającego się menedżera w osiągnięciu poziomu CFO i np. zarekomendowanie go do jakiejś spółki w grupie. Dobry przykład tego ostatniego działania daje Michał Biernacki, CFO z Seleny, który wdrożył plan rozwoju i awansu jednego ze swoich menedżerów. Michał mówi: „Przygotowanie pracownika na wyższe menedżerskie stanowisko polega na uzupełnieniu jego wiedzy z pewnych obszarów oraz na wypracowaniu w nich pewnych cech, postawy oraz nawyków. Uważam, że najlepiej nauczy się twardej wiedzy od innych pracowników czy menedżerów w firmie, ale jego coachem powinien być ktoś z zewnątrz, a na pewno nie jego przełożony. Przełożony  mając najlepszą wolę i umiejętności liderskie, ma jednak określone interesy, które nie muszą być zbieżne z interesami tego podwładnego.”

Partnerem Klubu w tym programie jest m.in. Arthur Hunt. Jakub Djabou, dyrektor finansowy w Adamet – Niemet w Rzeszowie, mówi:

„W trakcie procesu poszukiwania nowego projektu przygotowałem cv, ale nie wzbudzało ono takiego zainteresowania, jak się chciałem. Skorzystałem więc z możliwości, jakie daje mi przynależność do Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog” i jego Partnerzy. Dorota Grudzień, dyrektor zarządzająca Arthur Hunt wskazała mi, jakie błędy popełniłem w cv, w szczególności to iż w małym stopniu odzwierciedlało moją osobowość oraz doświadczenie. Była to kwestia użytego słownictwa, sformułowań, rozłożenia akcentów oraz użycia metodologii prezentowania osiągnięć. Zmieniłem cv zgodnie ze wskazówkami. W trakcie konsultacji z Dorotą bardzo doceniłem jej modelowe podejście, jej wskazówki oraz trafne pytania bardzo mi pomogły w spojrzeniu na samego siebie.

Od grudnia jestem w nowej firmie. Oczywiście, nie tylko przeredagowanie cv na to wpłynęło, choć widziałem zupełnie inną reakcję pracodawców niż na poprzednie. Ważna była też informacja, ze byłem wyróżniony w Konkursie CFO Roku 2022.”

 

Z Dorotą Grudzień organizujemy indywidualne lub grupowie konsultancje w Warszawie w każdy parzysty czwartek miesiąca w godz. 15.00-17.00 począwszy od 14.03, a wiec już niebawem. Na konferecji „Azymut dla CFO” 6.03 podamy więcej szczegółów.