Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zachować zysk przy zmniejszonej sprzedaży. Poznań

29 listopada 2022 - 09:00 - 11:00

Dyrektorzy zarządzający i finansowi mają teraz do rozwiązania następujące zadanie: jak przy zmniejszającej sięj sprzedaży, zachować dobre wyniki firmy z ostatnich lat?

Bo firmy w większości do końca II kwartału 2022 miały dobre wyniki, płynność, gotówkę, wysokie ratingi w firmach ubezpieczających należności.
Liczą się z tym, że popyt spadnie, spadnie sprzedaż albo same ograniczą sprzedaż, walcząc głównie o zachowanie marż i zmniejszenie ewentualnego zagrożenia należności.
Wyniki III kwartały już pokazują znaczną zmianę W 3q22 wynik firm niefinansowych (zatrudniających więcej niż 49 osób) pogorszył się – przychody wzrosły wolniej niż koszty (o odpowiednio 30,0% r/r i 32,2% r/r). Wynik finansowy netto osiągnął poziom 56,8 mld zł, malejąc w ujęciu rocznym (po raz pierwszy od 2q20), o 1,7%.
Na spotkaniu spróbujemy znaleźć dźwignie, które można nacisnąć, aby zachować zysk przy zmniejszonej sprzedaży. 
Na dotychczasowych spotkaniach na ten temat, np. w Rzeszowie czy w Katowicach, często rozmawialiśmy o dywersyfikacji produktowej lub geograficznej, a także o budowaniu nowych usług, szczególnie posprzedażnych, które mogą zrekompensować ubytek zysków na sprzedaży dotychczasowych produktów. Wiąże się to z uruchamianiem nowych przedsięwzięć. Jak to zrobić możliwie niskimi kosztami? Czy np. czy skorzystanie z chmury jest jednym ze sposobów optymalizacji kosztów i przyspieszenia realizacji takich posunięć biznesowych?
W naszym spotkaniu w Poznaniu gościnnie będzie uczestniczył Robert Czarniewski, CFO w Polcom z oddziału krakowskiego Klubu. Z pierwszej ręki dowiemy się, co uważają na te tematy koledzy z Małopolski, a także poznamy wyniki badań opinii przeprowadzonych przez Polcom.
Rejestracja w serwisie Business Dialog

Szczegóły

Data:
29 listopada 2022
Godzina:
09:00 - 11:00

Organizator

Business Dialog

Miejsce wydarzenia

Poznań