Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Płynność finansowa – nowe skuteczne narzędzia na dzisiejsze czasy

9 lipca 2020 - 15:00 - 17:00

Pokażemy ciekawy przykład uproszczenia i automatyzacji w korzystaniu z usług faktoringowych, bardzo użyteczny dla firm posiadających setki kontrahentów (również jednorazowych), tysiące faktur oraz zainteresowanych, aby faktor sfinansował im cały obrót. Dotąd faktorzy nie oferowali takich usług, ponieważ były one tak pracochłonne dla firmy i dla faktora, że nikomu się to nie opłacało.

Dyrektor finansowy, który chciałby cały obrót wysłać do tradycyjnego faktoringu zarzuciłby swój dział księgowy taką ilością pracy, że musiałby zatrudnić nowych pracowników, więc nie byłoby finansowej korzyści z faktoringu. Podobnie – po stronie faktora – dodatkowe osoby musiałyby podjąć pracę, więc koszt faktoringu skoczyłby razy 10.

Dzisiaj możliwe jest sfinansowanie przez faktora całego obrotu firmy posiadającej setki klientów i tysiące faktur, bez zatrudniania kolejnych osób (po żadnej stronie), bez ingerencji w procesy firmy i jej relacje z klientami, bez zwiększania ryzyk, bez przesyłania papierowych dokumentów. Jest to możliwe dzięki technologii. 

To jest też ciekawy przykład przejścia z zarządzania dokumentami na zarządzanie danymi. 

Więcej informacji jak to działa i rejestracja na spotkanie w serwisie dyrektorów Business Dialog   https://businessdialog.pl/wydarzenia/kdfdialog-30062020

 

Szczegóły

Data:
9 lipca 2020
Godzina:
15:00 - 17:00
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Business Dialog

Miejsce wydarzenia

online