Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Szanse firm w Polsce na skorzystanie na przetasowaniach, które dokonują się właśnie w powiązaniach kooperacyjnych i handlowych w świecie.

26 listopada 2020 - 10:00 - 12:00

W ramach programu „Made in Poland/Wyprodukowane w Polsce” Iwona D. Bartczak i Bartosz Radziszewski poprowadzą dyskusję online przedsiębiorców i menedżerów z Business Dialog, organizowaną przez Coface, partnerem Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog” i Rzeczpospolitą. Dyskusja będzie poprzedzona wystąpieniem Grzegorza Sielewicza, głównego ekonomisty Coface, na temat sytuacji makroekonomicznej.

 

Jakie są atuty polskiej lokalizacji związane z kulturą przemysłową? Jakie posunięcia zarządów firm i agend rządowych wzmacnia zdolność firm w Polsce do pozyskania zleceń i inwestycji produkcyjnych i logistycznych od korporacji amerykańskich i europejskich, które zmniejszają swoje zaangażowanie w Azji lub po prostu szukają kooperantów bliższych geograficznie, kulturowo, politycznie? Jakie pojawiają się nowe ryzyka finansowe, w tym kredytowe, w związku z pozyskaniem przez firmy w Polsce takich dostawców?

Tego samego dnia przedstawimy – w wydaniu Rzeczpospolitej, w serwisach Business Dialog i Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog” oraz na stronach Coface,  badanie 500  firm w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest to ranking przedsiębiorstw według obrotów, uwzględniający także analizę innych faktów, takich jak liczba pracowników, struktura firm, sektorów i rynków, a także nowe oceny ryzyka kredytowego firm.  W ub. roku głównymi czynnikami napędzającymi wzrost były konsumpcja prywatna, wzrost inwestycji w środki trwałe, a także eksport, którego dynamika nieco osłabła, ale nadal była dodatnia mimo spowolnienia w strefie euro – ocenił Grzegorz Sielewicz, główny ekonomista Coface w Regionie Europy Środkowo-Wschodniej. A co jest najważniejsze dla przetrwania i wzrostu w tym roku, roku pandemii? – komentarzami odpowiadającymi na to pytanie będzie uzupełniony raport.

Szczegóły

Data:
26 listopada 2020
Godzina:
10:00 - 12:00

Organizatorzy

Coface
Business Dialog

Miejsce wydarzenia

online