Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wykup menedżerski – jak najemny menedżment może przejąć właścicielską kontrolę nad spółką?

7 lipca 2022 - 09:00 - 11:00

W specyficznych sytuacjach najemny menadżer w firmie może przejąć nad nią kontrolę. Tego rodzaju okazje mogą wynikać z naturalnych kolei biznesowych, jak na przykład brak możliwości sukcesji dotychczasowego właściciela, wycofanie się globalnej korporacji z lokalnego rynku lub po prostu chęć sprzedaży biznesu przez dotychczasowych właścicieli lub inwestorów.

Dla menedżerów świetnie znających biznes, w którym są na codzień, otwiera to zupełnie nowe możliwości, jednak często przeszkodą jest brak wystarczającego kapitału.

W praktyce rynkowej receptą na to jest praktyka wsparcia takich transakcji kapitałem pochodzącym od inwestorów finansowych, realizowana poprzez transakcje MBO, MBI lub też transakcje lewarowane (LMBO i LMBI) będące hybrydą zaangażowania menadżerów i udziału inwestora.

Dojrzały rynek firm rodzinnych oraz turbulencje geopolityczne mogą zwiększać ilość takich transakcji, dlatego zajęliśmy się nim także w społeczności Business Dialog.

 

W ramach cyklu „Plan B dla Dyrektora” zapraszamy na spotkanie, podczas którego będzie możliwość przyjrzenia się z bliska mechanizmom funkcjonowania wykupu menadżerskiego. A wiedza będzie z pierwszej ręki, bowiem zaproszonym gościem jest Tomasz Stamirowski, Partner Zarządzający Avallon MBO, funduszu Private Equity obecnego w Polsce od 25 lat i mającego na koncie ponad 100 transakcji z udziałem menadżerów.

 

Spotkanie poprowadzi Bartosz Gayer z Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog”

 

Rejestracja na spotkanie w serwisie Business Dialog 

Szczegóły

Data:
7 lipca 2022
Godzina:
09:00 - 11:00

Organizator

Business Dialog

Miejsce wydarzenia

Giełda Papierów Wartościowych
Książęca 4
Warszawa, Polska
+ Google Map