Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Gotowi na nieoczekiwane. Ćwiczenia z uważności

4 marca 2021 - 15:00 - 17:00

Spotkanie w programie „Plan B dla Dyrektora”. 

Uważność (z ang. mindfulness) to szczególny rodzaj uwagi: szczerej, świadomej i skierowanej na bieżącą chwilę, bez jej oceniania. Można by rzec: sztuka bycia tu i teraz z akceptacją, otwartością i ciekawością. Praktykując uważność stawiamy sobie np. takie pytania:

1.    Jaki jest moje nastawienie do nowego i nieprzewidywalnego?
2.    Jak ponownie odnaleźć w sobie spokój i radość życia?
3.    Jak obniżyć poziom napięcia i stresu w pracy i w domu?

Uważność wspiera świadome „zarządzanie” uwagą. Zauważamy, co się wydarza, kiedy się wydarza, zauważamy, co nas rozprasza, dokąd uwaga podąża. Dzięki uważności rozwijamy też życzliwe podejście do trudności, dostrzegamy głęboko w nas tkwiące nawykowe wzorce myśli, uczuć i zachowań. To z kolei umożliwia nam wyjście ponad to, co nami rządzi i czasem ogranicza. W rezultacie przyczynia się to do rozwoju naszego potencjału, dokonywania wyborów związanych z tym, jak żyjemy i jak żyjemy w tym świecie, który nas otacza. Dzięki uważności wzrasta samoświadomość, samokontrola, uwaga i poziom empatii. Praktyka uważności jest praktyką medytacyjną.

 

Spotkanie odbędzie się w aplikacji zoom. Rejestracja w serwisie Business Dialog   https://businessdialog.pl/wydarzenia/planb-04032021

 

Spotkanie poprowadzi Anna Polak, która mówi o sobie tak: 

Przez ponad 20 lat, pracowałam w dużych, międzynarodowych organizacjach, zarządzałam zespołami, zajmowałam się doradztwem, budowaniem relacji i rozwojem biznesu. Przez wiele lat działałam zamknięta w swoich przekonaniach na temat tego, jak ma wyglądać moje życie. Wyczerpana pogonią za osiąganiem wyśrubowanych celów i stresem, postanowiłam coś zrobić ze sobą i swoim życiem. I zrobiłam to!

Obecnie łączę moje doświadczenia biznesowe ze sztuką uważności (z ang. Mindfulness). Prowadzę kursy życia opartego o zasady uważności bazujące na certyfikowanym programie Mindfulness Association UK.

Mindfulness pozwala mi być taką, jaka jestem. Dostrzegać w sobie to, co dobre, akceptować to, co trudne oraz zmieniać to co konieczne. Pomaga mi godnie i odważniej kroczyć przez życie, bezpiecznie ocierać się o jego „kanty”. Dzięki praktyce uważności z większym spokojem i otwartością przyjmuję to, co staje na mojej drodze, lepsze czy gorsze, przyjemne czy nieprzyjemne.

Uważność umożliwiła mi też otworzyć się na relacje z rodziną, przyjaciółmi a nawet z obcymi ludźmi. Doceniać je i pielęgnować z większą uwagą.

Szczegóły

Data:
4 marca 2021
Godzina:
15:00 - 17:00
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Business Dialog

Miejsce wydarzenia

online