Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Czujność wobec kontrahentów w czasach poważnych braków surowców i komponentów. Rzeszów

26 sierpnia 2021 - 09:00 - 11:00

Z jednej strony mamy powódź zamówień od klientów, z drugiej – odmowy realizacji naszych zamówień od poddostawców lub znaczące podwyżki cen. W tej sytuacji spada nasza czujność. To powoduje, że skłonni jesteśmy bez dokładniejszego sprawdzania zaakceptować dostawcę, który obiecuje dostawę deficytowego towaru. A na rynku wiele podmiotów stosuje praktyki spekulacyjne lub zwyczajnie wykorzystuje osłabioną czujność firm do oszustw.

Na wiosnę 2021 roku przeprowadziliśmy w społeczności dyrektorów i przedsiębiorców Business Dialog badanie „Łańcuchy dostaw 2021”, pokazujące zmiany w postawach polskich firm i międzynarodowych korporacji wobec kontrahentów. Okazało się, że 81% firm jest otwartych na nowych dostawców i kooperantów, co odzwierciedla aktywność w przebudowujących się łańcuchach dostaw.

W drugiej części naszego badania, które odbyło się w lipcu 2021,  pytaliśmy o czynniki, które dzisiaj zwiększają lub zmniejszają wiarygodność firmy, potencjalnego nowego kontrahenta. Na spotkaniu przedstawimy wyniki badania i przedyskutujemy je.

Wspólnie wypracujemy rekomendacje zmniejszenia ryzyka w relacjach z kontrahentami. Wspierać nas będą eksperci PKO BP.

Rejestracja w serwisie dyrektorów Business Dialog https://businessdialog.pl/wydarzenia/kdfdialog-26082021

Szczegóły

Data:
26 sierpnia 2021
Godzina:
09:00 - 11:00

Organizator

Business Dialog

Miejsce wydarzenia

Hotel Bristol
Kopernika 12/Rynek
Rzeszów, Polska
+ Google Map