Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

WatchYourCashFlow. Płynność w czasie gwałtownego wzrostu ryzyk. Wrocław

23 maja 2023 - 09:00 - 11:00

Uzyskanie widoczności wszystkich środków pieniężnych i prognozowanie ich przepływów jest odwiecznym wyzwaniem dyrektorów finansowych. Z badania przeprowadzonego przez Klub Dyrektorów Finansowych „Dialog”  56% CFO uważa dostęp do gotówki w okresach jako najważniejszy obszar, w którym dyrektor finansowy wspiera prezesa firmy.

Czy rozumiem dostępność moich środków pieniężnych w czasie?

Czy będę mieć płynność niezbędną do sfinansowania strategicznych inicjatyw?

Czy mój zespół spędza zbyt dużo czasu na kompilowaniu danych, arkuszy kalkulacyjnych?

Czy utrzymuję optymalne poziomy zadłużenia? Czy optymalnie inwestuję nadwyżki finansowe?

Niepewność w światowej gospodarce powoduje, że spada wartość organizacji, które nie nadążają za zmieniającym się otoczeniem. Natomiast dyrektorzy finansowi, którzy mają odpowiednie narzędzia do zwinnego zarządzania płynnością odnoszą sukcesy w zapewnianiu swoim organizacjom długoterminowego wzrostu.

Szybkość zmian może każdego może dotyczyć, to kształtuje sposób zarządzania biznesem. W każdej chwili może zdarzyć się diametralna zmiana, na którą będziemy musieli zareagować. W każdej chwili musi więc znać dostępność naszych środków wszystkich razem, najlepiej w jednym miejscu i z tego miejsca nimi zarządzać oraz prognozować mozliwość zaspokajania zapotrzebowanie na nie.

Dotyczy to także kszatłtowania procesu należności zarówno wewnątrz firmy, jak i w relacji z partnerami, dającymi do niego istotny wkład

Naszą wiedze o zarządzaniu płynnościa w czasie rzeczywistym wzbogaci Michał Czerniecki z Kyriba. Natomiast z sytuacją w zakresie należności, moralności płatniczej i upadłości zapozna nas Jarosław Poloczek z Coface.

Rejestracja w serwisie społecznościowym Business Dialog  https://businessdialog.pl/wydarzenia/kdfdialog-23052023

Szczegóły

Data:
23 maja 2023
Godzina:
09:00 - 11:00

Organizator

Business Dialog

Miejsce wydarzenia

Wrocław