Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Narzędzia wspierające płynność finansową. Finansowanie zakupów IT

23 marca 2021 - 15:00 - 17:00

Kolejne spotkania w cyklu dotyczącym płynności finansowej. Tym razem zajmiemy się finansowaniem zakupów IT, a szczególnie wykorzystanie leasingu.

Eksperci z International Data Corporation ( IDC ) prognozują, że rynek leasingu  IT dla 25 największych krajów wzrośnie o 6,2% w ciągu najbliższych 3 lat. Wzrost ten będzie wynikał z solidnego popytu na nowe technologie, oprogramowanie i usługi IT, który wiązać się będzie z potrzebą zapewnienia płynnego finansowania. Wiele organizacji już polega na elastycznych opcjach płatności, takich jak leasing. Wskazują na następujące pozytywne cechy tej formy finansowania:

  1. Pozytywny wpływ na płynność finansową, zwiększenie przejrzystość dzięki przewidywalnym miesięcznym płatnościom.
  2. Bezpieczna utylizacja sprzętu. Organizacje chcą współpracować z leasingodawcą, który zapewni, że wszystkie aspekty likwidacji i utylizacji zasobów IT będą zgodne z przepisami we wszystkich lokalizacjach, w których prowadzą działalność. Likwidacja stała się krytycznym wymogiem, ponieważ firmy obawiają się zgodności z obowiązującymi wymogami regulacyjnymi i karami finansowymi.
  3. Efektywność operacyjna. Organizacjom zależy na zmniejszeniu złożoności zarządzania zasobami. Dla firm o zasięgu globalnym jest to najwyższy priorytet. Leasingodawcy oferują narzędzia online, które zapewniają kompleksowy widok inwentaryzacji zasobów IT i powiadomień o zakończeniu leasingu.
  4. Ochrona przed starzeniem się technologii. Leasingodawca strukturyzuje cykle modernizacji i zapewnia harmonogram odświeżania i migracji sprzętu.

Czy te argumenty są wystarczające do decyzji, czy mają kontrargumenty? Na spotkaniu porozmawiamy o tym, że

– na rynku jest wiele produktów finansowych, lecz właśnie dla szybko „starzejącej” się infrastruktury IT korzystny jest leasing FMV,

– leasing FMV zakłada rynkową wartość finansowanego aktywna, dzięki czemu spłacane są jedynie jego utraty wartości w czasie ( firmy spłacają wartość użytkową ),

– postęp technologiczny ma bardzo dużą dynamikę – najnowszy dzisiaj sprzęt IT, za 3 lata straci swoje walory: wydajność, bezawaryjność, wsparcie softwareowe, itd.

– są różni leasingodawcy, warto zrobić sobie przegląd ich wad i zalet.

Spotkanie odbędzie sie w aplikacji zoom. Rejestracja na spotkanie w serwisie Business Dialog  https://businessdialog.pl/wydarzenia/kdfdialog-23032021

Szczegóły

Data:
23 marca 2021
Godzina:
15:00 - 17:00

Organizator

Business Dialog

Miejsce wydarzenia

online