Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Czy grozi nam hiperinflacja? A może raczej KIEDY nastąpi hiperinflacja? Lublin

22 października 2021 - 09:00 - 11:00

Spotkanie w lubelskim oddziale Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog” z Olgierdem Bagniewskim, głównym ekonomistą Klubu.

Jakie ryzyka generuje środowisko niskich, a właściwie zerowych stóp procentowych. Czy taka polityka pieniężna doprowadzi nas do inflacji, a potem hiperinflacji?

Oczywiście,  szefowie banków centralnych, w tym polskiego, ale też angielskiego, amerykańskiego, czy UE, twierdzą, że niskie stopy to błogosławieństwo dla narodu, bo kredyt staje się tańszy. Jednak druga strona tego medalu jest ważniejsza: jest to realne zmniejszanie zasobów oszczędzających obywateli i firm oraz dotowanie największych dłużników, do których należą rządy i międzynarodowe korporacje wraz z ich zarządami i akcjonariuszami. Zyski dłużników są równoważne stratom oszczędzających.

Trwa wielki transfer pieniądza  od bardzo wielu biednych do niewielu superbogatych.

Inne ważne pytanie, dlaczego inflacja nie wybucha? Oczywiście, mamy w Polsce, w Europie, w USA dość wysoką inflację w porównaniu z poprzednimi latami, a także znacznie wyższą niż cele inflacyjne. Ale inflacja konsumpcyjna jest zadziwiająco mała w porównaniu z ogromnymi kwotami pieniędzy wpompowanymi przez rządy i system finansowy w biznes i gospodarstwa domowe. To są biliony dolarów, które nie mają pokrycia w towarach i usługach. Uważa się, że co minutę przyrasta między 480 a 850 mln dolarów w obiegu finansowym (tu nic nie jest pewne, bo jest mało uczciwych statystyk w tym zakresie). PKB żadnego kraju osobno nie rośnie w takim tempie jak ilość pieniądza, a PKB świata wręcz spadło.

Rejestracja na spotkanie w serwisie dyrektorów Business Dialog  https://businessdialog.pl/wydarzenia/kdfdialog-22102021

Szczegóły

Data:
22 października 2021
Godzina:
09:00 - 11:00

Organizator

Business Dialog

Miejsce wydarzenia

Hotel Lwów
Bronowicka 2
Lublin,
+ Google Map