Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ryzyka 2022 roku – finansowe, zarządcze, prawne, inne. Wrocław

17 lutego 2022 - 09:00 - 11:00

CFO ma niemal wbudowane w rolę i mentalność śledzenie bardziej ryzyk niż szans. Ale nie wszystkie ryzyka w biznesie leżą w obszarze jego specjalnej troski. W Klubie Dyrektorów Finansowych „Dialog” roboczo sformułowaliśmy tezę, że są to te ryzyka, które mają wpływ na koszty. Troska o przychody jest raczej w innych rękach.

Na spotkaniach w oddziałach regionalnych wspólnie weryfikujemy tę tezę, precyzujemy w jakich obszarach są te ryzyka, jak nimi zarządzać.

W Business Dialog generalnie promujemy następujące myślenie o ryzykach: Współcześnie – w obliczu dużej zmienności otoczenia biznesowego, prawnego, politycznego, a także powstawania nowych zależności – bardziej liczy się zdolność firmy do reagowania na zdarzenia niż identyfikowanie ryzyk i planowanie reakcji. Bardziej liczy się zdolność decyzyjna zarządu w obliczu niepełnych danych lub nagłego zamknięcia jakiegoś rynku np. w przypadku sankcji czy wojny niż przewidywanie, gdzie nastąpi ta blokada. Bardziej liczy się zdolność dostrzeżenia w ryzykach okazji, przykładowo potrzeb jakiegoś rynku pod presją (zagranicznego czy branżowego) i wejście na niego niż dokładne analizowanie źródeł ewentualnego niepowodzenia i trwanie na nierokującym, ale znanym rynku.

Rejestracja na spotkanie w serwisie dyrektorów Business Dialog  https://businessdialog.pl/wydarzenia/kdfdialog-17022022

Szczegóły

Data:
17 lutego 2022
Godzina:
09:00 - 11:00

Organizator

Business Dialog

Miejsce wydarzenia

Hydropolis
ul. Na Grobli 17
Wrocław,
+ Google Map