Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Praktyka stosowania podatku u źródła. Postawa fiskusa. Warszawa

16 lipca - 09:00 - 11:00

Omówimy praktyczne aspekty stosowania zwolnienia i obniżonych stawek podatkowych w podatku u źródła od transgranicznych wypłat dywidend, odsetek i należności licencyjnych.

Zastosowanie zwolnień i obniżonych stawek podatkowych wiąże się obecnie z przeprowadzeniem szczególnego postępowania przed Naczelnikiem Lubelskiego Urzędu Skarbowego, który został wyznaczony jako jedyny właściwy organ do rozpatrywania takich spraw.

Dużo zamieszania towarzyszy praktyce stosowania tego podatku, ponieważ organy podochodzą specyficznie do tych zagadnień, często znacznie odchodząc od ustalonej doktryny i orzecznictwa. Jeżeli w takiej sprawie pojawiają się spory z fiskusem, to są one najczęściej przegrywane przez płatników i podatników tego podatku, także przed sądem administracyjnym.

Zagadnienia:

  1. wprowadzenie do praktyki stosowania podatku u źródła w obrocie międzynarodowym
  2. system podatku u źródła w Polsce, w tym:
  • mechanizm pay&refund
  • opinia organu o stosowaniu preferencji

3.  rzeczywisty odbiorca (właściciel) należności w polskim podatku u źródła

4. należyta staranność płatnika podatku u źródła

5. polska praktyka stosowania przepisów dotyczących podatku u źródła  – specyfika spraw w podatku u źródła rozstrzyganych przez Naczelnika Lubelskiego Urzędu Skarbowego oraz kontrowersje i wątpliwości związane ze stosowaniem przepisów o WHT.

 

Swoją wiedzą podzieli się Jarosław Bieroński, partner i szef praktyki podatkowej w kancelarii  Sołtysiński Kawecki & Szlęzak 

 


Szczegóły

Data:
16 lipca
Godzina:
09:00 - 11:00

Organizator

Fundacja KDF

Miejsce wydarzenia

Warszawa