Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Epidemia – matematycznie ujęta

30 kwietnia 2020 - 09:00 - 11:00

Matematyczny model rozprzestrzeniania się epidemii grypy istnieje w Polsce już dekadę. Jego autorem jest dr Franciszek Rakowski z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.

W jaki sposób wykorzystać go podczas epidemii koronawirusa i dlaczego warto skorzystać z możliwości przeprowadzenia na nim symulacji?

Czy rządzący korzystają z możliwości przewidzenia postępowania epidemii oferowanych przez świat nauki?

Co nam mówi o przyszłości aktualnej epidemii?  Przede wszystkim to, że każdy z nas spotka się z tym wirusem. A odporność będziemy nabywać właśnie podczas takiego spotkania albo przez szczepionkę.

Same modele, choćby i najlepsze, nie wystarczą, aby wyprowadzić kraj i świat z pandemii.  „Starałbym się iść ścieżką Korei Południowej. Łączyłbym symulacje z narzędziami kontroli ludzi zakażonych, selektywną kwarantannę ze sprawnym monitoringiem i testami prowadzonymi na masową skalę.” – mówi Franciszek Rakowski Dobre narzędzia diagnostyczne wskażą restrykcje, które należy zastosować do stłumienia pandemii na dowolnym jej etapie. A precyzyjny nadzór nad chorymi pozwoli odmrażać życie reszty społeczeństwa.

Franciszek Rakowski będzie naszym gościem na tym spotkaniu.

Spotkanie odbędzie się w aplikacji ZOOM https://us02web.zoom.us/j/82933860526

Szczegóły

Data:
30 kwietnia 2020
Godzina:
09:00 - 11:00
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Business Dialog

Miejsce wydarzenia

online