Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Priorytety automatyzacji 2023. Kompetencje i zadania w automatyzowanych procesach. Warszawa

24 stycznia 2023 - 09:00 - 11:00

10929739879?profile=RESIZE_400xNiedobór pracowników jest wskazywany przez firmy jako jeden z najważniejszych hamulców rozwoju, w Polsce i w całych zachodnim świecie. W Polsce wskazuje na to ponad 40% firm.

Własnie ukazały się dane niemieckie mówiące o braku ok. 2 mln pracowników potrzebnych we wszystkich branzach, a produkcyjnych szczególnie. Natomiast Azja Wschodnia inwestuje w osoby po 60 roku życia, mobilizując je do aktywności zawodowej.

Rynek pracy trzyma się bardzo mocno mimo spowolnienia gospodarczego, co jest dla jednych jest dowodem, że nie ma ryzyka recesji, a dla drugich – że problemy demograficzne w pełni dopadły gospodarki zachodu.

Jak automatyzacja i robotyzacja i w jakich firmach zrekompensuje niedobór pracowników?

Jednak procesy zautomatyzowane potrzebują innych kompetencji? Czy zatem tym bardziej brak wykwalifikowanych ludzi nie będzie ograniczeniem rozwoju firm?

W procesach zautomatyzowanych zmienia się zakres pracy ludzi. Muszą oni przyjąć odpowiedzialność za szerszy zakres działań. Zamiast koncentrować się na jednym lub dwóch pojedynczych zadaniach, ich praca jest zaprojektowana pod kątem wyników procesu i generalnie wyniku firmy. Migrują od wyspecjalizowanej siły roboczej do bardziej ogólnych obowiązków o szerokim spektrum. Wymaga to poszerzenia zestawu kompetencji,  know-how w wielu dziedzinach.

Rejestracja na spotkanie w serwisie społecznościowym Business Dialoghttps://businessdialog.pl/wydarzenia/dfe-24012023

Szczegóły

Data:
24 stycznia 2023
Godzina:
09:00 - 11:00

Organizator

Business Dialog