Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Cyfrowy Fiskus – ekontrole, efaktura. Online

9 listopada 2021 - 09:00 - 11:00

1. Przegląd narzędzi cyfrowych wprowadzonych przez fiskusa w 2020 i 2021 roku. Nowa warstwa narzędzi teoretycznie wzbogaca wiedzę fiskusa na temat podatnika. A czy naprawdę fiskus te narzędzia ma tak dopracowane i zintegrowane, aby wykryć wszystkie błędy i nieprawidłowości? Czy może robić celowane kontrole? Jakie są doświadczenia z e-kontroli  już przeprowadzonych?

2. Sprawozdania z realizacji strategii podatkowej. Jednym z elementów takiego sprawozdania jest opis procesów i procedur związanych z realizacją tzw. funkcji podatkowej. Sposób przedstawienia tego zagadnienia w sprawozdaniu może istotnie wzmóc zainteresowanie ze strony organów podatkowych, które coraz częściej oczekują od podatników przedstawiania spisanych procedur związanych z podatkami i nierzadko wskazane w procederach działania weryfikują. Fiskus uzyskał możliwość odniesienia uzyskiwanych od podatnikami liczb z procesami, w których one powstają.

3. eFaktura i związane z nią zagadnienia podatkowe.

Na tym spotkaniu poruszymy także niektóre aspekty cen transferowych:

  1. Zmiany w zakresie sprawozdawczości dotyczącej cen transferowych w ostatnich latach,
  2. Zmiany w KKS wynikających z Polskiego Ładu w zakresie odpowiedzialności w związku z niewypełnieniem obowiązków sprawozdawczych dotyczących cen transferowych,
  3. Statystyki dotyczących kontroli podatkowych przeprowadzonych w zakresie cen transferowych,
  4. Statystyki transakcji raportowanych w TPR.

9574449297?profile=RESIZE_180x180Naszą rozmowę będą wspierać Barbara Jędrzejek, Michał Serafin i Patryk Steidten z   UHY – ECA, partnera Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog”.

 

Spotkanie odbędzie się  online w aplikacji zoom. Rejestracja w serwisie Business Dialog  https://businessdialog.pl/wydarzenia/cyfrowyfiskus-09112021

Szczegóły

Data:
9 listopada 2021
Godzina:
09:00 - 11:00

Organizator

Business Dialog

Miejsce wydarzenia

online