Tylko czy da się z tego zrobić ofertę?

Pewnie każdemu zdarzyło się wrócić z zakupów, wyjąć produkty i zadumać się: tyle kupiłem, tyle wydałam, ale jaki obiad ja z tego zrobię? Niby dużo mam, ale do każdego dania, na które mam chęć, czegoś mi brakuje.

Wczoraj, czyli w piątek 25.06 podczas spotkania Klubu Absolwenta Akademii GPW Growth, przedstawiliśmy wyniki i wnioski z badania wykonanego na wiosnę w społeczności przedsiębiorców i dyrektorów Business Dialog (w tym w Klubie Dyrektorów Finansowych „Dialog”) na temat reguł, które rządzą aktualną przebudową łańcuchów dostaw i szans firm w Polsce na skorzystaniu na tym.

Po prezentacji rozwinęła się bardzo ciekawa dyskusja, uzupełniająca nasze wnioski o aktualne zjawiska. Między innymi rozmawialiśmy o brakach w surowcach, komponentach, podzespołach, które powodują trudności z produkcją, z wywiązaniem się z zamówień. Na to nakłada się szał nadmiarowych zakupów, bo spodziewamy się, że będzie brakować kolejnych rzeczy. Ostatecznie efekt jest taki, że mamy pełne magazyny, ale i tak nie mamy jakiegoś elementu, który jest potrzebny do skonfigurowania produktu czy zamówienia. To oczywiście oddziałuje również na płynność finansową.

Właściwie nie mieliśmy dobrej podpowiedzi dla siebie, jak postępować, ku czemu to zmierza.

Nasz raport jest do pobrania tutaj   https://bit.ly/34FHwMY

Zapraszamy też do III edycji GPW Growth , które jesteśmy współorganizatorami i wykładowcami.