Świątecznie z Controlling Systems oraz refleksyjnie o sztucznej inteligencji. Wrocław

Controlling Systems, partner Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog”, ekspert w dziedzinie controllingu, autor systemu Eureka, obchodził w tym tygodniu (25-26.09) 20lecie działalności. Było to bardzo sympatyczne wydarzenie, również bogate merytorycznie, którego byliśmy gośćmi. W prezentacjach i w rozmowach nieformalnych uczestnicy powtarzali, że rozwój finansów i controllingu wymaga nie tylko umiejętności czytania liczb, ale także czytania „ludzi” – siebie,
swoich zespołów i menedżerów, z którymi na co dzień współpracują. Controlling przez duże „C” można świadczyć zarówno pracując w komórce controllingu jak też będąc w zarządzie, czego potwierdzeniem były przedstawione historie.

Iwona D. Bartczak i Bartosz Radziszewski z Klubu omówili temat:

Decyzje dyktowane danymi czy inspirowane danymi.

Wielu decydentów myśli, że kierują się danymi, gdy patrzą na liczby, formułują opinie i podejmują decyzję. Niestety taka decyzja jest co najwyżej „inspirowana danymi”. Podejmowanie decyzji inspirowane danymi polega na tym, że krążymy wokół pewnych liczb, w końcu osiągamy emocjonalny punkt zwrotny, a następnie decydujemy. Gdzieś w pobliżu tej decyzji były liczby, ale te liczby nie miały wpływu na decyzję. Decyzja zapadła z zupełnie innej strony. Była cały czas w nieświadomych przekonaniach decydenta. To jest tzw. błąd potwierdzenia. Jak sobie radzą z tym najlepsi CFO? Przedstawiliśmy kilka opinii i doświadczeń uczestników Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog”. 

Controlling Systems gratulujemy!

 

Niebawem eksperci tej firmy podzielą się swoją wiedzą podczas naszych regionalnych śniadań.