Nie daj się poniżać! Jak działać w sytuacji niestosownej presji ze strony zwierzchników

Po kilkunastu latach pracy w biznesie mniej-więcej wiemy czego się spodziewać. Do czasu…kiedy czyjeś niewłaściwe – pozbawione szacunku, mobbingowe, chamskie czy wręcz okrutne – zachowanie tak nas zaskoczy, że nieruchomiejemy i milkniemy. Dopiero po dłuższej chwili  zastanawiamy się „Dlaczego ja na to nie zareagowałam / nie zareagowałem?” i następnie „Kurczę, ale właściwie jak na TO można było zareagować?” Reakcja jest tym trudniejsza, że niefajne zachowania wobec menedżerów czy pracowników zdarzają się osobom ze szczytów firmowej hierarchii – właścicielom, prezesom, dyrektorom zarządzającym.

Agnieszka M. Staroń, coach w Klubie Dyrektorów Finansowych „Dialog” napisała o tym świetny tekst (kolejny zresztą)

Nie bądź jak zając! Działaj!

Nie chcemy, aby ktokolwiek z uczestników KDF Dialog znalazł się w takiej sytuacji, ale jak już się znajdzie, to chcemy nauczyć go reagować. To nie jest temat na zbiorowe szkolenie, lecz indywidualny trening. Najlepiej z Agnieszką, bo jest z nami od lat, więc:

– widziała takich sytuacji wiele i potrafiła skutecznie wesprzeć osoby poddawane przemocy / nadmiernej presji w sytuacjach zawodowych.

– potrafi pomóc w odbudowaniu siły i pewności siebie.

– w razie potrzeby doradzi kontakt z innymi dobrymi specjalistami (prawnik, psychoterapeuta, headhunter).

– obowiązuje ją dyskrecja.

Agnieszka będzie obecna na naszej najbliższej konferencji „Azymut dla CFO” 9.03 (prowadzi jedną z sesji, o dialogu międzypokoleniowym), a także godzinę po jej formalnym zakończeniu. Link do rejestracji   https://businessdialog.pl/wydarzenia/kdfdialog-09032023

Będzie także na spotkaniu klubowym w Sopocie 22.03 „Rozwój CFO” Link do rejestracji https://businessdialog.pl/wydarzenia/kdfdialog-22032023

Jeśli ktoś wolałby najpierw porozmawiać telefonicznie z nią, to prosimy o email kontakt@businessdialog.pl