Plan B dla dyrektora, czyli scenariusze inne niż oczywiste

W magazynie Controlling i Zarządzanie ukazał sie wywiad z Iwoną D. Bartczak, szefową Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog” na temat konieczności posiadania alternatywnych ścieżek rozwoju zawodowego niż aktualnie realizowana.

Oto fragment: „W Klubie Dyrektorów Finansowych „Dialog”, a właściwie w całej społeczności dyrektorów Business Dialog, od dłuższego czasu krąży temat „Plan B dla dyrektora”. Teraz ubieramy go w konsekwentny, spójny, praktyczny program, ale jako zagadnienie omawiamy go od lat.
I od lat słyszę, że w tej najważniejszej dla człowieka zawodowej sprawie stworzenia sobie realnych możliwości pracy/biznesu w tej lub innej firmie, w tej lub innej roli, w takiej lub innej branży, stworzenia sobie alternatyw na okoliczność utraty stanowiska albo utraty sensu jego wykonywania bądź nieodpartej potrzeby spełnienia marzenia – nie zrobiliśmy prawie nic albo zrobiliśmy bardzo mało, bo… no właśnie: nie mieliśmy czasu. I gdy dopada nas problem zmiany stanowiska, jesteśmy praktycznie, emocjonalnie i finansowo nieprzygotowani na stworzenie dalszego ciągu siebie.”

Cały wywiad jest tutaj https://controlling-zarzadzanie.pl/plan-b-dla-dyrektora-czyli-scenariusze-inne-niz-oczywiste/