Ruszył pilotaż Krajowego Systemy e_Faktur

Wystartował pilotaż Krajowego Systemu e-Faktur! Ministerstwo Finansów udostępniło środowisko testowe do wystawiania i otrzymywania faktur drogą elektroniczną. MF zależy, aby nowe rozwiązanie zostało zweryfikowane przez podmioty, które zajmują się rozwojem oprogramowania do fakturowania. W początkowej fazie korzystanie z KSeF ma być dobrowolne, jednak już w 2023 r. korzystanie z e-faktury stanie się obligatoryjne.

W zeszłym tygodniu Barbara Jędrzejek – Partner UHY ECA Outsourcing, biegły rewident oraz  Patryk Steidten– Associate Partner, wzięli udział w spotkaniu w Katowicach zorganizowanym przez Klub Dyrektorów Finansowych „Dialog”, na którym dyskutowano m.in. na temat nowelizacji ustawy wdrażającej Krajowy System e-Faktur.

W szybkim sondażu zrealiowanym po spotkaniu 55% dyrektorów zapowiedziało, że wdroży e-fakturę w okresie przejściowym. Zdecydowały tak głównie firmy, które kładą nacisk na cyfryzację swoich procesów, są więc przygotowane do takiego rozwiązania. Ustawowe korzyści mają niezbyt duże znaczenie (13% respondentów je wskazało jako przyczynę).

Więcej o za i przeciw w serwisie Cyfrowy Fiskus  https://cyfrowyfiskus.pl/za-i-przeciw-wdrazania-e-faktury-w-okresie-przejsciowym/

Najbliższe spotkanie na ten temat będzie w Warszawie 26.10 g. 9-11. Tutaj jest więcej informacji i link do rejestracji

Cyfrowy Fiskus – ekontrole. Warszawa

Więcej na temat testowej platformy znajduje się pod poniższym linkiem:

https://www.gov.pl/web/finanse/krajowy-system-e-faktur–rozpoczynamy-testy

UHY ECA   jest partnerem Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog” w programie Cyfrowy Fiskus  https://cyfrowyfiskus.pl/