Rok 2022 tak samo udany jak 2021

Gratulacje dla Cognor i Krzysztofa Zoły, CFO w Cognor, uczestnika KDF Dialog. Według Krzysztofa Zoły, dyrektora finansowego, członka zarządu Cognor Holding SA, a także uczestnika Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog”, trwający rok zapowiada się na co najmniej tak samo udany jak był 2021.

W I kwartale 2022 roku Grupa Cognor zwiększyła przychody o dwie trzecie, a zysk operacyjny trzykrotnie. A wzrost wolumenów produkcji był zaledwie kilkuprocentowy.

– Osiągnięte rezultaty są absolutnie rekordowe w historii spółki. A pamiętajmy, że mamy za sobą również rekordowy rok. Tak duża dynamika wzrostu naszych zysków to głównie efekt skoku cen naszych wyrobów. Co za tym idzie, spready przerobowe mocno się rozszerzyły (934-1004 zł/t), umożliwiając nam osiągnięcie bardzo wysokich marż, i to mimo drożejących komponentów produkcyjnych – komentuje Krzysztof Zoła

Grupa dużo inwestuje. Do końca 2023 r.  planuje uruchomić nową walcownię, gdzie będą wytwarzane pręty gorącowalcowane i kształtowniki. W zakładzie w Krakowie zaś będzie realizowana innowacyjna linia do zwijania prętów żebrowanych w kręgi.

Gratulujemy firmie, jej CFO, naszemu koledze 🙂