Koszty są dobre – koncentrujmy się na rentowności. Po spotkaniu KDF Dialog w Lublinie 20.05

W Lublinie – na spotkaniu KDF Dialog 20.05 – rozmawialiśmy o tym, jak mierzyć – albo choć oceniać – efektywność pracy działu finansowego i samego dyrektora finansowego. W pewnym zakresie była to kontynuacja spotkania warszawskiego 19.05, na którym uznaliśmy, że dobrą miarą jest jakość danych dostarczanych menedżerom biznesowym do podejmowania trafnych decyzji.

W Lublinie precyzowaliśmy – nie danych, a informacji, więc danych zinterpretowanych. I dalej jak to powinno wyglądać. Zanim będzie notatka z wnioskami, przedstawiamy celne spostrzeżenie Pawła Rafalskiego, obecnie CEO firmy Solet, wcześniej dyrektora finansowego:

„Koszty są dobre, wzrost kosztów też jest dobry. Ważne, aby wzrost kosztów o powiedzmy 50% prowadził do wzrostu rentownego biznesu o np. 100%. Myślenie kosztami nie sprzyja rozwojowi. Do refleksji dla dyrektorów finansowych.”

W Lublinie – jak prawie we wszystkich oddziałach Klubu – spotykamy się rano, na śniadaniu, ale to zupełnie nie przeszkadza nam, aby skonsumować je w browarze! W Lublinie naszym stałym miejscem jest Hotel Lwów, a w nim Browar Lwów. Co widać na zdjęciu powyżej.