KDF Dialog w Cegielskim w Poznaniu

Nasze – Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog” – wrześniowe spotkanie w Poznaniu odbyło się (9.09) w H. Cegielski – Poznań, firmie z wielką historią i dorobkiem, sercem tego miasta, ale też z wielkimi kłopotami. Małgorzata Sobczyk, wiceprezes i CFO nie załamuje jednak rąk, ma strategię walki i o finanse, i o konkurenyjność firmy. Jest też aktywnym uczestnikiem KDF Dialog. Dokonując tak trudnych spraw trzeba mieć środowisko do koleżeńskiej, merytorycznej rozmowy.

Wczoraj w Poznaniu rozmawialiśmy o priorytetach, o tym jak monitorować realizację projektów, aby osiągnąć zamierzone na początku cele, a także uwzględniać zmiany, które być może trzeba uwzględnić w ocenie rangi danego projektu. W tej rozmowie wspierał nas Remigiusz Orzechowski, Hadrone.

Wśród wielu wypowiedzi szczególnie wszystkim zapadła wypowiedź Michał Gawrońskiego z Robert Bosch:

„Wiarygodność i kompetencje przestają być w cenie, ponieważ na ich weryfikację i potwierdzenie potrzeba lat. A dzisiaj liczy się efekt tu i teraz. Nikt nie pamięta wczorajszych celów i obietnic, nikt z nich nie rozlicza, bo tworzone są ciągle nowe. Z fanfarami, codziennie sprzedaje się nam informacje o podjętych „przełomowych decyzjach”, których skutków nikt nie ocenia. To kompletnie dewaluuje odpowiedzialność. Również nikt nie ceni mistrzostwa i dorobku poprzedników. Właściwie liczy się więc głównie sprawność (a może zwinność) PR-owa. Dostrzegamy zagrożenia wynikające z takiej sytuacji, ale niewiele możemy z tym zrobić. Taki dzisiaj jest świat.”

Kolejne spotkanie w Poznaniu 15.10 też rano. Wygląda na to, że w Amica, również uczestniku KDF Dialog.