Gratulujemy Astor pięknej rocznicy! Wolność i odpowiedzialność to nasze zasady – mówi Michał Wojtulewicz, wiceprezes ds. finansów

Na zaproszenie Michała Wojtulewicza, członka naszego Klubu, z przyjemnością uczestniczyliśmy w uroczystości 35lecia Astor w Operze Krakowskiej. Przyjemność powstała nie tylko ze względu na walory towarzyskie wydarzenia, ale ze szczerego uznania dla sposobu zarządzania tą firmą, w której słowa wolność i odpowiedzialność traktuje się poważnie. Najważniejsze zdjęcie z tej uroczystości, to właśnie to powyższe, na którym obecny prezes Jarosław Gracel przypomina słowa Stefana Życzkowskiego, pierwszego prezesa, jednego z trzech braci założycieli.

Na marcowej konferencji Klubu  „Azymut dla CFO” Michał Wojtulewicz – CFO i współwłaściciel Astor – mówił „Żeby ludzie chcieli, a nie musieli robić, to co robią, trzeba dać im wolność, i dalej trzeba już być konsekwentnym.” Mówił m.in. o zdecentralizowanych finansach. Michał Wojtulewicz po zakończenia studiów w 1993 roku związał się z ASTOR. Jego ścieżka zawodowa rozpoczęła się od programisty i na przestrzeni lat transformowała w role: Szefa IT, Szefa Działu Robotów, Szefa Sprzedaży i od 7 lat niezmiennie – Szefa Finansów.

Kilka lat temu pojawiła się możliwość odkupienia udziałów jednego z założycieli. Nabyło je ok. 60 pracowników – za gotówkę lub na raty. Ta decyzja o zainwestowaniu w firmę, w której się pracuje, najlepiej świadczy o relacjach w tej firmie.

Astor jest dystrybutorem z wartością dodaną  w obszarze automatyzacji, robotyzacji, oprogramowania przemysłowego oraz intralogistyki, z silnie rozwiniętą działalnością doradczą w ramach ASTOR Consulting i edukacyjną wspieraną przez Akademię ASTOR oraz branżowe periodyki.