Globalna i polska gospodarka w czasach pandemii i zwiększonego protekcjonizmu.

26 listopada o godz. 10:00 Coface organizuje Country Risk Online Meeting, na który zaprasza przedstawicieli polskich przedsiębiorstw, do których od 15 lat kieruje przekaz podczas corocznych wydarzeń Country Risk Conference, poświęconych ryzykom w międzynarodowych i krajowych transakcjach handlowych i wspieraniu bezpiecznego rozwoju i eksportu polskich przedsiębiorstw.

Pod koniec tego nietypowego roku proponujemy Państwu udziału w skróconej wersji spotkania, które będzie miało formę dwugodzinnego webinarium, dostępnego na żywo dla uczestników.

Po prezentacji ekonomisty Coface Grzegorza Sielewicza na temat globalnej i polskiej gospodarki w czasach pandemii, odbędzie się panel dyskusyjny z przedsiębiorcami, poświęcony relokacji produkcji i usług, prowadzony przez Iwonę D. Bartczak i Bartosza Radziszewskiego z Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog”.

Podczas dyskusji chcielibyśmy omówić przyczyny wzrostu zainteresowania świata biznesu relokacją produkcji z Azji, wpływ wzmagającego się protekcjonizmu w poszczególnych krajach na ten proces, atuty polskiej i środkowoeuropejskich gospodarek i dotychczasowe doświadczenie w uczestniczeniu w łańcuchach produkcyjnych oraz dostosowanie procesów i kosztów koniecznych do konkurowania z dotychczasowymi potentatami. Nikt nie oczekuje, że nasz Region Europy stanie się drugimi Chinami, jednak temat szans i możliwości wart jest uwagi przede wszystkim ze względu na możliwość przyspieszenia tych procesów w wyniku światowej pandemii i wynikających z niej obaw o bezpieczeństwo dostaw i ciągłości produkcji.

Wydarzenie wpisuje się w klubowy program „Made in Poland/Wyprodukowane w Polsce”  https://businessdialog.pl/made-in-poland

Pełny program i rejestracja jest TUTAJ